portal osiedli, dzielnic i miast

Straszyn - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle Modre » Forum » Osiedle Modre II - kilka pytań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Osiedle Modre II - kilka pytań

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 9:05    Temat postu: Osiedle Modre II - kilka pytań

Cześć Dzień Dobry,

jestem nowym przyszłym mieszkańcem Osiedla Modre II (ulica Ateny). Jako, że w niedalekiej przyszłości planuję rozpoczęcie budowy na tym osiedlu, nurtuje mnie kilka pytań:

1. Czy ktoś z Was wie, co planowane jest na przeciwko osiedla Modrego II (obecnie zasypują tam torfowisko, dlatego zastanawiam się, co w przyszłości ma się tam znajdować)?
2. Czy wiadomo coś na temat kontynuacji budowy oświetlenia na ulicy Bocznej (przedłużenie do osiedla Modre II aż do Goszyna)?
3. Jakie są rokowania dotyczące budowy dróg na osiedlu Modre I i Modre II? Wiem, że to jest temat rzeka, wielokrotnie poruszany, jednak uważam, że warto zapytać.
4. Czy wiadomo coś na temat rewitalizacji linii kolejowej biegnącej brzegiem jeziora Straszyńskiego? Obiło mi się kilka razy o uszy, że coś w tym temacie planują od wielu lat.
5. Jak wygląda temat, z likwidacją ujęcia wody w Straszynie. Kiedyś czytałem, że oczywiście są ludzie, którzy chcieliby likwidacji tego ujęcia, jednak na dzień dzisiejszy jest to tylko marzenie, jednak może ktoś ma jakieś świeże informacje?

Z góry za pomoc i udzielenie odpowiedzi dziękuję Smile

PS.
Uważam, że warto "rozruszać" to forum, gdyż zapewne wielu mieszkańców ma podobne pytania i można by było się dzielić wiedzą i informacjami. Jak widać na dzień dzisiejszy forum ma mało odwiedzin, ale ja obiecuję, że będę zaglądał tu regularnieSmile Pamiętajcie "w jedności siła" Smile
Pozdrawiam serdecznie
Piotr
lampertheim 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 01, 2015 12:12
Posty: 7
Skąd: Gdanska

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 10:14    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Witam

Na początku witam kolejnego mieszkańca osiedla Modre II

Krótko postaram się odpowiedzieć na pytania zgodnie z moją wiedzą.

1. Kupując działkę 10 lat tamu, pan Modry twierdził, że planuje tam budowę pola golfowego ale na dzień dzisiejszy nie wiem, czy ta inwestycja tam powstanie
2. Przedłużenie oświetlenia aż do Goszyna ma nastąpić w tym roku.
3. Co do budowy dróg to temat jest bardzo gorący, ponieważ najprawdopodobniej ponownie będzie wykonywany projekt techniczny - pan Modry twierdzi , że nie ma dokumentacji technicznej.
4. Na kolejne pytania nie jestem w stanie odpowiedzieć

W razie pytań służę chętnie pomocą

Pozdr. mieszkaniec osiedla Modre II
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 12:04    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Ja tez mam parę świeżych informacji w temacie.
1. W piątek rozmawiałem z Panią Grażyną W. (dyrektor w firmie Komers), która twierdzi, że naprzeciwko osiedla Modre II (tam, gdzie teraz zasypują to małe bagienko) w niedalekiej przyszłości mają się pojawić w ofercie działki budowlane „rezydencjonalne” czyli takie po około 3000 m2 z planem zagospodarowania umożliwiającym zabudowę szeregową. Ogólnie Pan Franciszek stwierdził, że „wyleczył się z deweloperki” i planuje skupić się na alkoholach. Biorąc pod uwagę powyższe informację, raczej z pola golfowego nici.
2. To bardzo dobra wiadomość , muszę zatem sprawdzić jeszcze w budżecie gminy, czy faktycznie na ten rok jest na to „kasa”.
3. Jeżeli chodzi o projekt to został on wykonany dla połowy osiedla modre II (zawierają się w nim ulice księżycowa i ateny. Mam nawet kopię tej dokumentacji i jest tam branża drogowa, kanalizacja sanitarna oraz deszczowa , wodociąg. Na chwilę obecną nie ma jeszcze gazu, ale ja w tym tygodniu planuję podpisać umowę z PSG i realizacja przypada do 10.2017, a sam projekt ma powstać do września tego roku. W akcie notarialnym przy zakupie działki jest zapis o tym, że Komers utwardza drogi kruszywem łamanym. W projekcie jest tam jeszcze stabilizacja Rm 1,5 MPa + geowłóknina i na to ma być chyba 30 cm kruszywa łamanego 0/31,5 mm. My jako mieszkańcy musimy dopilnować, żeby faktycznie takie warstwy się tam znalazły (zgodnie z dokumentacją). Teoretycznie do wykonania zostanie wtedy osadzenie krawężników, podsypka cementowo piaskowa i kostka. Jeżeli jednak zamiast warstw przewidzianych w projekcie Komers sypnie 30 cm gruzu, to faktycznie później, żeby zrobić kostkę, to trzeba będzie budować wszystko od początku.

Pozdrawiam i zachęcam innych do dyskusji 
lampertheim 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Wrz 01, 2015 12:12
Posty: 7
Skąd: Gdanska

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 12:09    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Dziękuje za info, okazuje się, że moje informacje dawno już się przedawniły,

Pozdrawiam serdecznie
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 15:58    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Mogę jeszcze dodać, że przejrzałem budżet gminy i niestety nie ma w nim środków na ten rok na budowę oświetlenia w ciągu ulicy Bocznej Sad

Pozdrawiam Smile
Karuzel13 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Nie Wrz 04, 2016 8:05
Posty: 11
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2016 8:34    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Witam, odwiedzilem nasze dzialki w piatek i zauwazylem ze rozpoczely sie prace drogowe, wjazd i pierwszy luk drogi zostal juz utworzony. Prawdopodobnie dalsze prace rozpoczna sie po weekendzie. Zaluje ze nie zrobilem zdjecia aczkolwiek nie widzialem tam geowlokniny.
Zapraszam reszte wlascicieli dzialek to przylaczenia sie do forum bedzie nam latwiej sie komunikowac i rozwiazywac ewentualne problemu, dzielis sie pomyslami itd.
Tworzy sie nowe osiedle domow jednorodzinnych wiec zadbajmy o to aby bylo ono jak najlepsze.

Pozdrawiam
Piotr Very Happy
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2016 13:25    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Rzeczywiście, geowłókniny nie ma, jednak sam materiał jaki używa Komers (warstwa odsączająca - piasek 0/4 oraz gruz betonowy) jest dobrej jakości. Jeżeli chodzi o sam sposób wykonywania prac, to jest on niestety bardzo karkołomny i powolny. Z informacji, które posiadam w tym roku utwardzona zostanie jedynie ul. Księżycowa, a ul. Ateny to już będzie temat na przyszły rok.
RaQu84 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Cze 24, 2010 16:09
Posty: 215
Skąd: Gdańsk/Gardenia

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 13:03    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Cześć,

Również ostatnio wpadłem z wizytą na nasze "włości" zdjęcia z budowy pierwszego odcinka drogi poniżej.



droga.jpg

droga.jpg



_________________
Pozdrawiam
Rafal
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 9:11    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Dzięki za przesłane foto.
Dodam, że stan prac na dzień dzisiejszy (19.09.2016) wygląda tak samo jak na załączonym foto plus zostało wykorytowane kolejne 30 mb pod drogę w kierunku ul. Księżycowej. Niestety prace drogowe idą bardzo, ale to bardzo powoli. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie zakres uzbrojenia jakie przekazuje firma Komers nabywcom działek. Nie obejmuje ono przyłączy mediów do działek, które nowy właściciel musi wykonać we własnym zakresie. Wiąże się to oczywiście z koniecznością „rozkopania” drogi. Dlatego przed wykonaniem drogi, dobrze by było zakończyć budowę wszystkich przyłączy na każdej działce.
Jeśli ktoś kupił z zamiarem natychmiastowej budowy, to problemu de facto nie ma, jednak są tacy, co kupili działki w celach inwestycyjnych jako lokatę kapitału i tu może pojawić się problem z ewentualnym uzbrojeniem. Serce by mi się krajało, jakbym widział, że ktoś nowo wybudowaną drogę rozbiera i buduje przyłącze.
RaQu84 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Cze 24, 2010 16:09
Posty: 215
Skąd: Gdańsk/Gardenia

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 12:07    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Jest jeszcze jedna smutna wiadomość dotycząca naszego osiedla, nie wiem czy wiecie ale działki zakupił również Pan który budował i nadal buduje szeregowce na Modre I... Z tego co wiem to są to działki nr : 437,438,439,440,441,443 jest więc tego całkiem sporo wiec z dzielnicy domów jednorodzinnych może nam się zrobić coś innego, ale tu pojawia się pytanie wiem że Modre I prowadziło spór sądowy z firmą BMA który niestety przegrali mieszkańcy.

Ale może jeśli zaczelibyśmy działąć w miarę szybko, uzyskali interpretacje zapisów prawa budowlanego co do tego czym jest domek jednorodzinny może udało by się uniknąć postawienia szeregowców.

_________________
Pozdrawiam
Rafal
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 21:14    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

To ja dodam, że działek, które kupiła firma BMA jest znacznie więcej. Poza wyżej wymienionymi są jeszcze: 442, 445, 447, 448, 394, 387, 393, 398, 392.

Generalnie plan zagospodarowania terenu osiedla Modre II dopuszcza zabudowę szeregową oraz bliźniaczą i prawdopodobnie na tych działkach powstaną szeregówki. Oczywiście nie jest to najlepsza wiadomość, bo też osobiście wolałbym, żeby powstały tam domki jednorodzinne.

Według mnie zamiast sądzić się z firmą BMA, to lepiej się z nią dogadać, a być może wspólnie coś podziałamy w temacie dróg Smile Lepsze osiedle z szeregowcami i ładną infrastrukturą niż z jednorodzinnymi domkami i błotem Smile Ja zawsze działam w myśl zasady "zgoda buduje, niezgoda rujnuje" Smile

PS. być może firmie BMA będzie zależało na dobrej drodze dojazdowej i dołoży się do jej budowy, a zainwestowane pieniądze doliczy co ceny m2 domu, bo przecież realnie uatrakcyjni się jego inwestycja Smile
Karuzel13 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Nie Wrz 04, 2016 8:05
Posty: 11
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 2:45    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Powiem szczerze panowie ze mnie ta wiadomosc zasmucila , wyglada na to ze wkolo dzialek moga powstac szeregowc badz blizniaki .
Fakt faktem ze kazy ma prawo kupic ziemie i zabudowac ja w/g wytycznych a te zezwalaja na taka zabudowe Sad. Tez bylem przekonany ze w wiekszosci beda to domki jednorodzinne i powstanie naprawde fajne osiedle.
Sadzenie sie raczej nic nie da i szkoda czasu lepiej wypracowac jakies pozyteczne uklady na np.remont drog jak wspomnial kolega.
Aczkolwiek chetnie bym poznal projekty tych szeregowcow badz blizniakow.

Pozdrawiam
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Pon Paź 17, 2016 9:25    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Firma BMI rozpoczeła budowę na działkach 391 i 392. Wygląda to jak dwa bliźniaki. Karuzel, wyaje mi się, że to w sąsiedztwie Twoich działek. W załączeniu foto z soboty.


DSC_1246.JPG

DSC_1246.JPG


RaQu84 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Cze 24, 2010 16:09
Posty: 215
Skąd: Gdańsk/Gardenia

PostWysłany: Pon Paź 17, 2016 20:47    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

sokpomodorowy napisał:
Firma BMI rozpoczeła budowę na działkach 391 i 392. Wygląda to jak dwa bliźniaki. Karuzel, wyaje mi się, że to w sąsiedztwie Twoich działek. W załączeniu foto z soboty.


Nie załadowało się zdjęcie, możesz powtórzyć ?? Mnie najbardziej interesuje co zostanie wybudowane na działkach od 437-440 bo BMI połączyło je w jedną

_________________
Pozdrawiam
Rafal
Karuzel13 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Nie Wrz 04, 2016 8:05
Posty: 11
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 18:55    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Tak masz racje prace rozpoczely sie na dzialkach sasiadujacych ze moimi, zobacze jakos na dniach jak to wyglada.
Faktycznie zdjecie od Ciebie sie nie zaladowalo , jesli mozesz podeslij raz jeszcze.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama