portal osiedli, dzielnic i miast

Straszyn - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Osiedle Modre » Forum » Osiedle Modre II - kilka pytań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Osiedle Modre II - kilka pytań

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Sob Paź 22, 2016 21:56    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Nie mogę dodać foto. Wyskakuje mi błąd. Spróbuję na PC zmniejszyć rozmiar i dodać raz jeszcze. Bylem wczoraj kolejny raz na Modrym, ponieważ w listopadzie planuję rozpocząć budowę. Osiedle wygląda jak pobojowisko, bez kaloszy nie ma szans żeby tam wejść. Absolutnie nie ma dojazdu do działek. Rozmawiałem z Komersem na ten temat i powiedziałem, że martwię się, że nie dojadę tam z betonem to usłyszałem takie zdanie :"to musi się Pan martwić dalej, bo my w tym roku nie zrobimy drogi". W akcie notarialnym mam zapis, że drogi będą utwardzone do końca 2016. Jak widać Komers nic sobie z tego nie robi Sad Nie wiem teraz co z tym zrobić? Pewnie skończy się na tym, że będę musiał wykonać drogę na własny koszt i później 5 lat sądzić się z Komersem.
Karuzel13 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Nie Wrz 04, 2016 8:05
Posty: 11
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 13:32    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Udalo mi sie podjechac i obejrzec nasz pobojowisko Smile faktycznie bez kaloszy nie ma co sie tam wybierac . POdejscie Komersa jest tragiczne sprzedali dzialki i teraz przeciagaja wszystko ile sie da.

Ogladajac fundamenty blizniakow domniemam iz bede wygladaly podobnie do tych ktore sa zalaczone a znajduja sie zaraz obok.


NIe wiem co jest grane z tymi zalacznikami w podgladzie je widac a po zaladowaniu pokazuje sie blad wrrrrr.
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Śro Paź 26, 2016 15:23    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Chciałbym powrócić jeszcze na chwilę do dróg na osiedlu.
Zastanawia mnie jedno, czy nie lepiej by było zamiast utwardzania droóg na osiedlu tym gruzobetonem ułożyć drogę z płyt YOMB.
Przyjrzyjmy się kosztom (załóżny, że korytowanie pod drogęp omijamy, bo występuje w obydwu wariantach):

Wersja z gruzobetonem
Szerokośc drogi 5 m, także na każdy 1 mb drogi musimy wykonać 5 m2 utwardzenia gruzobetonem o grubosci 0,20 m oraz 0,20 m warstwy odsączającej.
Koszt tego wygląda mniej wiecej tak:
Na 1 mb drogi potrzeba 1 m3 gruzu oraz 1m3 piasku grubego
1 m3 gruzu waży 2t, 1m3 piasku waży 1,8t
Koszt gruzu z transportem to około 40 zł/t, koszt piasku to 10 zł/t
czyli: 2t*40zł/t+1,8t*10zł/t=98 zł
Do tego nalezy doliczyć koszt wykonania minimum 15 zł/m2 czyli 75 zł na 1 mb drogi.
Razem mamy 173 zł/mb drogi

Teraz policzmy wersję z płytami YOMB (Załużmy, ze ułożymy po dwa rzędy płyt w śladzie kół i środek wypełnimy gruzem. Da to nam co prawda drogę o szerokości 3m, ale za to wykonaną z płyt betonowych)
Koszt płyty betonowej to 30 zł/szt. (przy dużej ilości w tej cenie można kupić z transportem).
Na 1 mb drogi potrzeba 2,66 szt. płyt oraz 0,24 t gruzu betonowego. Potrzeba także podsypki piaskowej pod całość to będzie jakieś 1,08 t.
Policzmy: 2,66*30 zł/szt.+0,24*40zł/t+1,08*10zł/t = 100,20 zł/mb
Do tego robocizna za całość 25 zł/m2 co daje 3*25 = 75 zł/mb
Razem mamy 175,20 zł/mb drogi

Jak widać, koszty są podobe, a wydaje mi się, że rozwiązanie lepsze, bo mimo węższej drogi komfort jazdy po płytach a po gruzie, który się po maksymalnie dwóch miesiącach rozjeździ jest dużo lepszy.
Co Wy na to? Może warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem?
Karuzel13 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Nie Wrz 04, 2016 8:05
Posty: 11
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Czw Lis 03, 2016 13:23    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

zalegle zdjecia.
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 14:31    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Zaległe foto


DSC_0095.JPG

DSC_0095.JPG





DSC_0094.JPG

DSC_0094.JPG


sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 16:01    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Widzę, że przesłane przeze mnie zdjęcia niestety nie chcą się załadować.
Mam za to newsa: Firma, która zakupiła tak dużo gruntów wokół naszych działek właśnie ubiega się o pozwolenie na budowę budyku wielorodzinnego !!!!!! na działce 12/387. Co innego bliźniaki, które sa praktycznie budynkiem jednorodzinnym, a co innego bloki wielorodzinne !!!! Faktycznie zrobi się tam nam "blokowisko" pomiędzy którym będa domy jednorodzinne. Czy coś można z tym zrobić?
przemytnik 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Maj 27, 2015 11:23
Posty: 4
Skąd: Kołodzieja

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 15:58    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Witam przyszłych sąsiadów. Właściciele działek sąsiadujących powinni odwołać się od wniosku o pozwolenie na budowę. Wydaje mi się, że są do tego podstawy w związku z zapisami miejscowego planu i koncepcji urbanistycznej dla osiedla modre II. Niestety w tym kraju cwaniactwo ma wysokie notowania.

zapis MPZP
§ 67 1. Ustala się funkcję podstawową – zabudowa mieszkaniowa mieszana jednorodzinna i wielorodzinna, dla terenów oznaczonych symbolem MM. 2. Proporcje udziału zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej zależą wyłącznie od koncepcji urbanistyczno-architektonicznych tworzonych kompleksowo osiedli. 3. Dla zabudowy jednorodzinnej obowiązują ustalenia jak w § 64 ust. 2, 3 , 4 i 5. 4. Dla zabudowy wielorodzinnej wskaźnik intensywności zabudowy netto ustala się na 1,2, a ilość miejsc parkingowych, łącznie z garażowymi – 1,2 na jedno mieszkanie. 5. Obowiązuje zasada tworzenia kompozycyjnej jedności pomiędzy zabudową jednorodzinną i wielorodzinną. 6. W obrębie terenów jak w ust. 1 dopuszcza się realizację usług wynikających z potrzeb tworzonych zespołów mieszkaniowych.
Emesem 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 06, 2016 20:45
Posty: 4
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 20:00    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Witam sąsiadów! Czy ktoś z Państwa orientuje się może jakie są plany dotyczące terminu realizacji utwardzenia drogi i uzbrojenia wod-kan działek leżących przy ul. Zeusa ( etap C , ostatni rząd)? Termin realizacji z umowy sprzedaży to grudzień 2016, jednak Komers nie odpowiada ...
sokpomodorowy 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 18, 2016 8:41
Posty: 33
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 11:28    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Z tego co wiem, na ten etap nie ma jeszcze dokumentacji projektowej. Ulica Ateny też miała zostać utwardzona do końca 2016, jednak jak widać to się nie udało. Komers ogólnie ma problemy finansowe i nie liczyłbym na szybkie utwardzenie tej drogi.
Emesem 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 06, 2016 20:45
Posty: 4
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Śro Sty 11, 2017 10:48    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Czyli nic się nie zmieniło...gruz i utwardzenie musieliśmy sfinansować we własnym zakresie, żeby zapewnić dojazd do działki. Komersu to oczywiście nie obchodziło, fakt faktem , że zaczęliśmy budowę przed grudniem 2016. Problem był z wytyczeniem poziomu zero i podjazdu do budynku (brak projektu drogi). Duzo nas to nerwów kosztowało i jestem to w stanie ścierpieć, ale szamba nie zniosę jeśli mi nie zrobi przyłącza. ..
przemytnik 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Maj 27, 2015 11:23
Posty: 4
Skąd: Kołodzieja

PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 23:29    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Jeśli chodzi o sieć kanalizacyjną na Zeusa to powinna być wykonana do 30 czerwca 2017. W sprawie drogi nie mam wiedzy.
Emesem 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 06, 2016 20:45
Posty: 4
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 13:36    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Dziękuję za informację! Wczoraj udało mi się wreszcie dodzwonić do Komersu, mają rzekomo zrobić przyłącze na Zeusa do końca maja 2017. Mamy sie nie denerwować 😂 Pożyjemy, zobaczymy...nie wiem czy dadzą radę skoro projekt drogi jeszcze nie przeszedł w gminie, a myślę, że jest to ze sobą powiązane. Swoją drogą warto sprawdzić czy projekt drogi został w ogóle złożony w urzędzie, a myślę, że nie 😒
przemytnik 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Maj 27, 2015 11:23
Posty: 4
Skąd: Kołodzieja

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 11:47    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Trzeba ich zatem "molestować i motywować" z wielu stron, żeby wywiązali się z zobowiązań. Pozdrawiam
Emesem 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 06, 2016 20:45
Posty: 4
Skąd: Straszyn

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 9:53    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

No i niestety, tak jak wszystko stało, tak od dłuższego czasu stoi...rozmowy z Komersem kończą się od miesiecy zbywaniem, a zarówno projekty drogi ul. Zeusa jak i projekt sieci wod-kan nie są nawet wykonane. Prosiłabym o kontakt na priv zainteresowane osoby z etapu C, o ile zaglądają na forum, w sprawie wyciągnięcia konsekwencji prawnych...
RaQu84 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Czw Cze 24, 2010 16:09
Posty: 215
Skąd: Gdańsk/Gardenia

PostWysłany: Śro Kwi 12, 2017 9:36    Temat postu: Re: Osiedle Modre II - kilka pytań

Widze że na stonie : http://pruszczgdanski.e-mapa.net/ pojawił się jeszcze jeden budynek szeregowy dzieła BMI na działkach 393+388.

Muszę sprawdzić do kiedy mają czas na ul.Galaktyczną wg zapisów aktu notarialnego...

_________________
Pozdrawiam
Rafal
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama